PVC… (Polivinil klorür)

Özellikleri

PVC (Poly vinil chloride)
Sınıfı Uygulama Alanları
S57 Esnek bölümlerin ve hortumların ekstrüzyonu
S60 Ekstrüzyon ve enjeksiyon kalıplama
S65 Sert ve yarı rijit borular
S67 Sert ve yarı rijit borular
S70 Ekstrüzyon ve enjeksiyon kalıplama

Genellikle kısaltılmış PVC, polietilen ve polipropilenden sonra en yaygın olarak üretilen sentetik plastik polimerdir . PVC iki temel biçimde gelir: sert (bazen RPVC olarak kısaltılır) ve esnek.

Üretim

Polivinil klorür ile üretilir polimerizasyon arasında vinil klorür monomer . Üretimin yaklaşık% 80’i süspansiyon polimerizasyonunu içerir . Emülsiyon polimerizasyonu yaklaşık% 12 ve kütle polimerizasyonu % 8’dir. Süspansiyon polimerizasyonları, ortalama çapları 100-180 um olan partiküller verirken, emülsiyon polimerizasyonu, 0.2 um civarında ortalama boyutta daha küçük parçacıklar verir. VCM ve su, reaktöre ve diğer katkı maddeleri ile birlikte bir polimerizasyon başlatıcısına verilir.

Uygulamalar

Kalay bazlı stabilizatörler, çoğunlukla, Avrupa’da kullanılan yüksek sıcaklık işleme koşullarından dolayı sert, şeffaf uygulamalar için kullanılmaktadır. Kuzey Amerika’daki durum neredeyse tüm katı PVC uygulamaları için kalay sistemlerinin kullanıldığı yerlerde farklıdır. Kalay stabilizatörleri iki ana gruba ayrılabilir; ilk grup kalay-oksijen bağları olanları ve ikinci grubu kalay-sülfür bağları olanları içerir. Avrupa Stabilizör üreticilerine göre [12] çoğu organotin stabilizatörü zaten REACH’i başarıyla kaydetmiştir. Bu sitede daha fazla kimyasal ve kullanım bilgisi de mevcuttur. Elektriksel kullanıma yönelik esnek PVC kaplı tel ve kablo, geleneksel olarak kurşunla dengelenmiştir ancak bunlar, rijit alanda olduğu gibi, kalsiyum bazlı sistemlerle değiştirilmektedir .

(0212) 252 10 45 Bilgi İstiyorum